Založ si blog

Najväčšia krádež v histórii východného Slovenska – chcú nám ukradnúť VODU!!!

Nedávno sa mi dostala do rúk brožúra – VVS dlhopisy Voda spieva I a Voda spieva II. Na podnety niekoľko tisíc občanov východného Slovenska, som sa rozhodol napísať otvorený list primátorom a starostom miest a obcí na východnom Slovensku v mene týchto ľudí.

Važený pán(i) primátor(ka), starosta(ka),

so zdesením sme zaregistrovali iniciatívu prevodu akcií Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti /VVS/, z miest a obcí na spoločnosť VVS. Myslíme si, že sa jedná o skrytú privatizáciu spoločnosti p. D. Krátkym, p. Littmannom a bývalým vedením spoločnosti.

Ako nami volený zástupca, ktorý by mali ochraňovať naše záujmy si položte dve nasledovné otázky…

1. AKY BUDETE MAT DOSAH NA SPOLOČNOSŤ VVS V NASLEDUJUCICH 20 ROKOCH, AK NEBUDETE VLASTNIT AKCIE?

2. BUDU AKCIE VVS PO 20 ROKOCH VRATENE MESTAM A OBCIAM /OBCANOM NA VYCHODNOM SLOVENSKU/ SPAT? MY SME PRESVEDCENI, ZE NIE – P. KRATKY A P. LITTMANN UZ BUDU VEDIET, AKO TO PRAVNE OBIST, ABY AKCIE NEBOLI VRATENE!!!

3. AKO DOSIAHNETE, ŽE PODNIK NEBUDE ROZDELENÝ? TAKZVANÉ „ZLATÉ VAJCIA“ SI PONECHÁ SÚČASNÉ VEDENIE AJ S p. KRÁTKYM A OSTATNÉ ČASTI NÁROČNÉ NA ÚDRŽBU A OPRAVY ZOSTANÚ V SPRÁVE MIEST A OBCÍ…

Žiadame Vás, aby bol zachovaný status quo, pri danej spoločnosti, ktorá patrí všetkým ľudom na východnom Slovensku a nebude na nej profitovať, len pár vybraných jednotlivcov. VVS nie je spoločnostou, ktorá by mala vytvárať zisk. Má špeciálny status, organizácie vo verejnom záujme, ktorá by sa mala starať o to, aby voda bola finančne dostupná pre každého, pri efektívnom využívaní zdrojov. Máme za to, aby akcionármi – vlastníkmi spoločnosti – zostali mestá a obce /t.j. občania východného Slovenska/.

Zároveň Vás žiadame o zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia v spoločnosti VVS s týmito bodmi:

1. Odvolanie p. Krátkeho, p. Hrehu, p. Maizu a im blízkych osôb z predstavenstva a dozornej rady spoločnosti a vedenia spoločnosti, nakoľko sa dopustili konania v neprospech spoločnosti a presadzujú vlastné finančné záujmy.

2. Odvolanie celého vedenia spoločnosti – a nominácia nových členov delegovaných z miest a obci na základe bezúhonnosti, manažérskych kompetencií a skúsenosti.

Nespokojní občania 

Testovanie PISA – úroveň školstva jedna veľká tragédia!!!

10.12.2023

Už dlhšie som tu nebol, a viem že týmto článkom zdvihnem žlč pedagogickým zamestnancom (učiteľom), ale snažím sa dnes opäť zafilozofovať. Koľko protestov tu bolo, ako sú naši učitelia zle finančne ohodnotení. Že oni vytvárajú našu budúcnosť, kedže učia naše ratolesti. Vždy som ich obhajoval, áno je to tak – deti sú naša budúcnosť AVŠAK, naša [...]

Sabinovský výber riaditeľa polikliniky – trošku si zakonšpirujem…

19.10.2022

Už dlhšie som sa nezaoberal vecami verejnými, ale dnes mi do očí „udrela“ ponuka na výber riaditeľa Sabinovskej Polikliniky. Pred časom mi zase „udrel“ do očí zoznam poslancov kandidujúcich v meste Sabinov. V tretom okrsku kandiduje istý p. Ernst, ktorý si pri svojom mene uviedol povolanie manažér polikliniky. Ako to? Začalo mi vŕtať v hlave, veď [...]

Dôchodky, II. pilier, garantované fondy?!

07.02.2022

Dnes mi prisiel výpis z DDS-ky. Kedže patrím skôr ku konzervatívnym sporiteľom, mám svoje úspory uložené v garantovanom fonde. Ešte prednedávnom nejaký pán Robert F. a jeho minister Jan R. tvrdili, že podla zákona xy sporitelia v týchto fondoch nemôžu ísť do mínusu! Ake však bolo moje prekvapenie, ked som sa pozrel do svojho výpisu a bum – 3% dole!!! Odhliadnuc od [...]

Ukrajina, F-16

Prídu konečne a pomôžu proti Rusom? Ukrajinci netrpezlivo čakajú na stíhačky F-16

24.02.2024 10:00

Bojové stroje F-16 sa už do istej miery stali symbolom toho, že Západ by pri vojenskej podpore Ukrajiny mohol postupovať rýchlejšie.

Rakúsko, polícia

Tri zabité ženy našla polícia v jednom z viedenských nevestincov

24.02.2024 09:54

Ženy zrejme prišli o život po útoku nožom, podozrivý má tiež rezné zranenia.

Vlk dravý / Canis lupus /

Francúzska vláda zjednodušila pravidlá na odstrel vlkov útočiacich na stáda

24.02.2024 09:48

Nezvyšuje sa počet vlkov, ktoré smú farmári a poľovníci zastreliť.

Katarína Mathernová, Richard Dírer

ta3 v Kyjeve: Noc bola pokojná. Veľvyslankyňa Mathernová: Ukrajinci sú odolní a vynachádzaví

24.02.2024 08:45

Život pre Ukrajincov napriek vojne ide ďalej, nechcú byť ustráchaní, povedala pre ta3 Katarína Mathernová, veľvyslankyňa Európskej únie na Ukrajine.

fras

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 19684x
Priemerná čítanosť článkov: 3281x

Autor blogu

Kategórie